Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Przedszkola „Wesołe Skrzaty”, za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Niebawem udamy się wszyscy na wakacyjny odpoczynek. Był to czas przede wszystkim bezpiecznej pracy dzieci pod troskliwą opieką  nauczycieli. Czas, który spędzony częściowo  wspólnie w murach naszego przedszkola zostanie na pewno w pamięci każdego z Was. Nauczyciele, jak co roku odkrywali Wasze talenty, służyli wielką pomocą oraz motywowali do działania i wytężonej pracy, abyście byli dobrze przygotowani do wyzwań jakie niesie współczesny świat. A Wy kochane dzieci, odwdzięczaliście się na co dzień solidną pracą, ogromnym zaangażowaniem w przedszkolne życie i godnym reprezentowaniem społeczności „Wesołych Skrzatów” poza jej murami w różnego rodzaju akcjach czy konkursach.

Trzeba jednak pamiętać, że nie byłoby tak dobrych wyników i Waszych sukcesów, nie byłoby tak dobrej atmosfery w przedszkolu, wzorowych relacji, tylu ciekawych przedsięwzięć gdyby nie Wasi rodzice. Dlatego w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim Państwu za trud wychowawczy, który wkładacie każdego dnia w wychowanie swoich pociech oraz za to, że zawsze możemy na Państwa liczyć. Wszystkim rodzicom, na czele z Radą Rodziców, ogromnie dziękuję.

Pragnę również podziękować moim koleżankom nauczycielkom oraz pracownikom przedszkola. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok, przerwany pandemią koronawiusa. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, za realizowanie podstawy programowej zdalnie od 24 marca 2020 roku.  Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku przedszkola. Praca nauczyciela w dobie słabnącego autorytetu tego zawodu nie jest łatwym zadaniem, dlatego tym bardziej wszystkim Państwu dziękuję.

Moi Drodzy,  podsumowując miniony rok szkolny, mam nadzieję, że przywoła wśród nas wiele wspomnień, emocji i wzruszeń, życzę udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Marta Soloch
Dyrektor przedszkola