Drogie nasze przedszkolaki.                                                                                                                                                                      Przekazujemy Wam propozycję na poznanie pierwszych oznak wiosny. Poprzez podane ćwiczenia będziecie utrwalać analizę i syntezę głoskową wyrazów. Poćwiczycie uważne słuchanie poprzez udostępnione opowiadania, piosenki, słuchowiska. Rozwiążecie proste zadania matematyczne, utrwalicie poznane cyfry oraz poćwiczycie umiejętność przeliczania, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Będziecie mieli możliwość stworzenia wiosennej pracy plastycznej lub założenia hodowli.

Powitanka przy piosence „Dzień doberek, witam Cię” https://www.youtube.com/watch?v=8G0Il3QplWE

Opowiadanie Teresy Błaszczyk „Koszałek Opałek szuka wiosny”.

Ilustracje opowiadania do obejrzenia  https://drive.google.com/file/d/1grCsOiXYIwNY2Kupw3J4U2E4aQwhnvJT/view

Rozmowa z dzieckiem na temat wysłuchanego opowiadania.
Przykładowe pytania: Jak nazywał się krasnoludek wysłany na poszukiwania wiosny? Jak wyglądał Koszałek Opałek ? Jak Koszałek Opałek przygotowywał się do wyprawy? Kogo spotkał podczas wyprawy? Czy Koszałek – Opałek odnalazł wiosnę?
 

Burza mózgów –  Jakie znamy zwiastuny wiosny ? Zapytajcie Państwo proszę o pierwsze oznaki wiosny, gdy dziecko poda swoje propozycje, proponujemy obejrzeć krótki film i porównać co dziecko wie i pamięta. https://www.youtube.com/watch?v=Wjo_Q1OYTmY

Karty pracy:

1.       Wiosenne plątaninki literowe, dzieci mogą narysować te rzeczy, które są rozwiązaniem zadania.

2.       Pierwsze oznaki wiosny: przeliczamy elementy, kolorujemy obrazek
3.       Zadania bez nudy cz.3 

 

Rymowana gimnastyka – wykonujemy ćwiczenia zgodnie z piosenką.

na wieczór, tuż przed snem polecamy słuchowisko „Przebiśnieg”     https://www.polskieradio.pl/18/7073%20Polskie%20Radio%20dzieciom%20s%C5%82uchowisko%20Przebi%C5%9Bniegi

 koszalek-opalek-szuka-wiosny-opowiadanie-173-a96b                                                                                                                               pierwsze-oznaki-wiosny-                                                                                                                                                                         Wiosenne plątaninki literowe                                                                                                                                                                             Zadania bez nudy 3