SŁOWO DO RODZICÓW

Szanowni Państwo!
Czas pandemii COVID-19 jest trudnym okresem dla nas wszystkich. Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk o Rodzinę, naszych najbliższych, stres i niepewność jutra.  Niespodziewanie w nasze życie wkroczyła izolacja, zmiana dotychczasowego życia…
Pamiętajcie, że Wasze dzieci silnie odczuwają Wasze emocje, frustracje i strach. Dzieci na różne sposoby radzą sobie z takimi emocjami. W obliczu zamkniętego przedszkola, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół, będą musiały czuć wsparcie i miłość najbliższych.
Teraz bardziej niż kiedykolwiek. Dr Lisa Damour, doświadczona psycholog, daje  parę wskazówek dla Rodziców, jak wspierać dzieci w tym trudnym czasie:
Bądźcie spokojni.  Rozmawiajcie z dziećmi o koronawirusie. Warto przypomnieć dzieciom, o częstym myciu rąk, nie dotykaniu twarzy i pozostawaniu w domu.
Trzymajcie się rutyny.
Pozwólcie dziecku odczuwać emocje.
Stwórzcie okazje do wspólnego spędzania czasu.
Kontrolujcie swoje zachowanie przy dzieciach. To oczywiste, że dorośli są  zaniepokojeni sytuacją związaną z koronawirusem. Jednak ważne, żebyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby nie dzielić się z dziećmi swoimi lękami i nie okazywać obawy. Może to oznaczać powstrzymywanie emocji, co dla wielu okaże się bardzo trudne. Pamiętajmy, że to rodzice zapewniają swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Mam nadzieję, że wszyscy stosujemy się zaleceń epidemiologicznych władz co spowoduje, że z sukcesem przejdziemy przez czas pandemii i spotkamy się wkrótce w naszym przedszkolu.
W tym miejscu chciałabym złożyć Państwu życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzę Wam, aby Święta Wielkanocne przyniosły Wam dużo zdrowia, jak najwięcej optymizmu oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.
 Niech przesłanie Wielkiej Nocy trwa w nas jak najdłużej i pozwala tą radością cieszyć się z innymi.

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 63 Wesołe Skrzaty
mgr Marta Soloch

Grafika wielkanocna (link otworzy duże zdjęcie)